Používáme RSS! Hodí se to...
Ač mají RSS a čtečky s touto technologií patrně svá nejlepší léta za sebou, pořád mají i dnes co nabídnout. Stručně a jasně k čemu jsou:
- Sledování nových článků na serverech - jednoznačně hlavní možnost RSS čteček. Velká většina webu RSS poskytuje a tak stačí přidat adresu do své oblíbené RSS čtečky a už se nemusíte na stránku každý den koukat a kontrolovat zda majitel nenapsal nový článek.
- Sledování všeho ostatního, co kdo nabídne. Některé weby umožňují sledovat i komentáře k jednotlivým článkům, diskuze apod. - prostě to co tvůrce webu napadne.
Jakous takous čtečku máte snad ve všech moderních prohlížečích, čtečku máte i v Thunderbirdu, nebo můžete zajít třeba na Slunečnici.cz a vyhledat "rss čtečka".
Já si oblíbil čtečku v Thunderbirdu - nemusím mít spuštěné nic jiného, je to na očích a v programu, který používám často - tudíž zkontrolovat nové články nezapomenu.
Ale teď už jak na to
Princip je ve všech programech podobný a pokud nevidíte počítač poprvé a jste alespoň průměrně inteligentní, neměl by pro vás být problém použít jakkýkoliv program. Já tu popíšu návod na ThunderBird...
- Najedete na stránku, kterou chcete přidat do čtečky, stisknete [CTRL+F] a dáte najít "RSS". Pokud nic nenajdete, zkuste třeba vyhledat "ATOM", případně zapátrat na stránce, zda není tento odkaz pojmenován nějak jinak. Odkazy na RSS jsou vetšinou schovány v patičce.
- Na odkaz raději neklikejte, ničeho byste nedosáhli - leda pokud byste chtěli využít čtečku svého prohlížeče.
- Klikněte tedy pravým tlačítkem a vyberte v menu "Kopírovat adresu odkazu"
- Spusťte si Thunderbird a vytvořte si účet pro RSS (pokud nemáte, jinak tento bod přeskočte).
- Teď přidáte kanál RSS. Kliknete na RSS v levém sloupci, pak na "Spravovat odebírání" a "Přidat".
- Do tohoto okna vložíte zkratkou [CTRL+V] zkopírovanou adresu RSS feedu.
- Kliknete na OK a máte vyhráno. Takto pak vypadá pečlivě rozčleněné stahování zdrojů.
- V nastavení účtu můžete upravit dobu, po které se zkontrolují zdroje.
Žádné komentáře:
Okomentovat